Juventus – chór młodzieżowy działający przy parafii św. Krzyża w Tczewie skupia w swych szeregach uczniów szkół średnich, studentów i młodzież pracującą. Juventus z łacińskiego oznacza młodość.

W 1993 r. – obchodził uroczyście swoje XXX lecie swego istnienia. W okresie tym chórem kierowali: Czesław Mrozek, Adam Przybyłowski i od 1982 Kazimierz Ostrowski.

Chór może poszczycić się zdobyciem wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach pieśni religijnych „Sacrosong”.

Koncertował poza granicami kraju, między innym na Słowacji, Czechach, Niemczech i Szwajcarii.

Dyrygent: Kazimierz Ostrowski; Soliści: Joanna Dąbrowska- sopran; Katarzyna Winkelmann - alt; Sławomir Dąbrowski - tenor;

Nagranie zrealizowano w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w czerwcu 1994 r. jak na owe czasy nowoczesnym sprzęcie PC 386 DX 40 MHz, karcie sound blaster  i zarchiwizowano na 250 MB Streamerach. .

Kaseta cieszyła się dużym powodzeniem w czasie koncertów mieście partnerskim Witten w Niemczech.

Śpiewajmy dalej razem... bo to jest to, co nas łączy i co jest dla nas takie ważne... To jest to, co kochamy...

zobacz bloog chórzystów

 

Wspólnota modlitewna: „Pan naszą sprawiedliwością” miała swoje spotkania w Gdyni u francmanów. Motorem wspólnoty był Marcin Biliński autor większości piosenek na tym nagraniu. 

Zespół wokalny: Iwona Stawska, Joanna Urbaniak, Beata Wasikowska, Marcin Biliński, Marian Brodowski, Tomasz Chojnowski, Andrzej Cimiński. 

Projekt graficzny Edward Biliński 

Aranż większości utworów został wykonany na „odlotowym” keybordzie Ensoniq TS 10 To była epoka nowej jakości brzmień i półważonej klawiatury, o której wcześniej nikt nie słyszał.  W trakcie nagrań keyboard zapytał nas czy reinicjanilizować odtwarzanie podaliśmy yes i... trzeba było posiedzieć następne 3 dni aby wpisać na nowo przygotowany aranż do wewnętrznego sequencera od podstaw z perkusją włącznie.

Nagrywaliśmy na kompie i karcie soundblaster w salkach katechetycznych par. św. Józefa w Tczewie i mieliśmy podobne jak w poprzednim nagraniu problemy z szumami. 

Zespół w składzie: Lucyna Gólczyńska, Sebastian Pawłowski, Wiesław Jankowski, Ilona Jakubowska, Dorota Maciejewska, Ania Broś, Beata Kusior, Asia Grabowska

Nagrał kasetę pt: Śpiewajmy Naszemu Bogu.

Kolebką życia duchowego zespołu prezentującego się na tym nagraniu jest wspólnota w Brodnicy założona w 1986 r. przez ks. Pawła F. Rąbce – obecnie wspólnota Efatha. Nazwa „Convivium” (z łac. „wspólne życie”) określa przynależność do wspólnoty, relacje miłości, dzielenia życiem, radość bycia razem, wspólnotę dążenia. Najbardziej integralną wartością jest miłość do Jezusa i bliźnich. Ispiracją do modlitwy poprzez śpiew stały się słowa: „Napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach,i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiająć Pana w waszych sercach”.

Dużą zasługę w kształtowaniu ducha zespołu ma Tadeusz Formela laureat I nagrody w przeglądzie zespołów oazowych.

Aktualności

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości

Odwiedziny

Dzisiaj7
Wszystkich92927
Powered by CoalaWeb

Zobacz również

Witryna parafii św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Studio Muzyczne Makarioi - studio.annacsb.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Grabowo Kościerskie 2013 - 2016