Niech ta kaseta przygotuje społeczność ludzką na ostateczne przyjście Chrystusa - takie motto z czuwania modlitewnego przed Zesłaniem Ducha Świętego na żywo zostało zarejestrowane w tym wydaniu. Muzyka pod dyr. Marka Filara

Pieśni Maryjne to nagranie tradycyjnych pieśni kościelnych na niezwykłe wydarzenie nawiedzenia parafii w Tczewie przez figurę MB Fatimskiej.

Witajcie, ahoj!

                To my, rozśpiewane dzieci Boże z gdańskiego Wybrzeża, z gdyńskiej parafii św. Rodziny. Od 15 lat swoim śpiewem i modlitwą pragniemy przede wszystkim sławić Boga w Trójcy Jedynego, Maryję Niepokalaną i Świętych Pańskich. Czy się to nam udaje? Sami oceńcie.

                Cieszymy się z tego, że nasz pogodny śpiew wywołuje na twarzach słuchaczy eksplozję uśmiechu i radości, a niekiedy sprzyja refleksji i daje odrobinę wzruszeń. To wszystko na większą chwałę Bożą!

                Dysponujemy już pokaźną taśmoteką własnych kompozycji. Od trzech lat mamy 2 razy w tygodniu autorski program w “Radiu Maryja” oaz siedmiu innych rozgłośniach katolickich. Jest to nasze skromne dzieło ewangelizacji pod hasłem “Dzieci Dzieciom”.

                Uśmiechamy się najserdeczniej prosząc o modlitwę w naszej intencji i dedykujemy Wam, Kochani, nasze nagrania.

Cześć !

 

Zespół Powołaniowy Młode Wino:

Zespół tworzą klerycy Seminarium, charakteryzujący się zdolnościami wokalno - muzycznymi i niezwykłą prezencją. Skład zmienia się wraz z odejściem najstarszych członków zespołu. W ten sposób udostępnia się miejsce nowym, młodym i pełnym energii klerykom, gotowym nieść ciężar i odpowiedzialność głoszenia Dobrej Nowiny.

Śpiew jest znakiem radosnego wzruszenia serca i jak sama nazwa zespołu wskazuje: "powołaniowy" - porusza młode serca, gotowe pójść drogą dialogu między miłością Boga a wolnością człowieka. Powołanie to Boży plan na życie człowieka. Pan Bóg nie może go jednak zrealizować bez udziału samego człowieka. Dlatego posługuje się tymi, którzy na Boże wezwanie "Pójdź za mną" jako pierwsi odpowiedzieli - TAK.

W wykonaniu nagrania Zespołu Gdańskiego Seminarium Duchownego uczestniczyli:

Robert Hysz – wokal i gitara, Krzysztof Masiulaniec wokal i gitara, Marcin Mianowski harmonijka ustna wokal gitara, Mateusz Warmiak wokal, gitara, bębny, oprawka od żarówki, gościnnie Agnieszka Człapińska flet.

Nagranie było swoistym hitem studia makarioi na spotkaniu z Ojcem Świętym Janem Pawłem II śpiewano utwory z tej kasety.

 

W maju 1986 roku pan Wiktor Dosz przekazał swoje prawie szesnastohektarowe gospodarstwo młodym ludziom, którzy wcześniej w Pomieczyńskiej Hucie uczestniczyli w rekolekcjach oazowych. Chcieli wcielać w życie zasady Ewangelii i naśladować opisane w Dziejach Apostolskich pierwsze wspólnoty chrześcijańskie. Przyjęli nazwę Wspólnota Krzyża. Wspólnie się modlili, pracowali i dzielili się wypracowanymi dobrami. Uczyli się wszystkiego od początku, wcześniej nie uprawiali ziemi, nie hodowali zwierząt. Stanęli przed nie lada wyzwaniem.

 

Zasada życia miała się opierać na różności stanów; celibatariusze i małżonkowie we wspólnym patrzeniu na Chrystusa w każdym bliźnim. Za swój znak przyjęli znak asyski, gdzie obok Jezusa zgromadziła się wspólnota zjednoczona z Nim w miłości zaś centrum roku stanowiło Święte Triduum Paschalne.

 

Z inicjatywy członków Wspólnoty Krzyża powstało nagranie Różaniec Śpiewany. To nagranie chętnie przekazywali posługujący w hospicjach kapłani obłożnie chorym, którzy umierając oddawali cześć Jezusowi i Maryi w odmawianiu śpiewem różańca świętego.

Aktualności

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości

Odwiedziny

Dzisiaj6
Wszystkich92926
Powered by CoalaWeb

Zobacz również

Witryna parafii św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Studio Muzyczne Makarioi - studio.annacsb.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Grabowo Kościerskie 2013 - 2016