Nagranie dwukrotnie zrealizowane na potrzeby Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Hymn napisany przez p. Leszka Borowicza służy uroczystej formie odsłony obrazu .

Wizerunek Matki Boskiej odsłonięto w 1992 roku, podczas konserwacji przeprowadzonej  na zlecenie Parafii p.w. “Trójcy Świętej" w Kościerzynie. Przed konserwacją obraz przedstawiał postacie Madonny i Dzieciątka ozdobione srebrnymi, metalowymi szatami, spod których widoczne były tylko malowane na płótnie twarze i dłonie. Wokół postaci umieszczono dziewięć kolistych  srebrnych plakiet  ze scenami różańcowymi oraz pomiędzy nimi plakietkę prostokątną i dwa serca wotywne. Tło obrazu pokryte było czerwonym welurem.

     Po zdjęciu metalowych dekoracji omawiany obraz, malowany olejno na płótnie o wymiarach 150 x 108 cm, przedstawia Matkę Bożą z Dzieciątkiem ujętą frontalnie w półpostaci, zwróconą lekko w prawą stronę. Dzieciątko siedzące na lewej ręce Matki trzyma księgę w lewej rączce a prawą błogosławi. Matka obejmuje Syna dwoma skrzyżowanymi rękoma, w których trzyma chusteczkę. Oboje patrzą wprost na widza. Głowy ich zdobią korony malowane na tle nimbów.

Na prawym ramieniu Madonny odzianej w niebieski płaszcz widnieje charakterystyczna gwiazda.

Wizerunek ten, powstały w XVII wieku, jest dość wierną kopią obrazu tzw. "Matki Boskiej Śnieżnej", znajdującego się Rzymie od IX wieku, w Bazylice Santa Maria Maggiore.

o Sankruarium przeczytasz tutaj...

Naszą płytę dedykujemy wszystkim osobom płomiennego serca, którzy ofiarowali swoją pracę, dary materialne i modlitwę przyczyniając się do budowania naszej wspaniałej świątyni dla Miłosiernego Chrystusa. Naszym pragnieniem jest aby każdy kto będzie słuchał tej płyty śpiewał razem z nami !

Armia Pana to taka wielka rodzina, która nieustannie towarzyszy wiernym w każdą niedzielę podczas mszy św. o godzinie 10.30. Członkowie zespołu chętnie spędzają razem czas wolny. Wyjeżdżają do kina, teatru i na kilkudniowe wakacyjne wycieczki. Podczas wyjazdów o dobre zachowanie i podniebienie zawsze dbają panie - Sabina Kitowska i Elżbieta Fularczyk.

Przez pierwszych kilka lat schola śpiewała w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie. Od 1999 roku działa pod pieczą nowo utworzonej wówczas parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Zespół uczestniczy w mszach świętych, roratach, drogach krzyżowych i w wielu innych nabożeństwach. Okazjonalnie odwiedza osoby przebywające w Domu Seniora "Nestor" w Żukowie, w Domu Dziecka w Kartuzach i chorych w Centrum Rehabilitacji w Dzierżążnie.

Armia Pana wielokrotnie brała udział w konkursach, przeglądach i festiwalach piosenek. W 2004 roku zdobyła I miejsce i nagrodę Grand Prix na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Credo w Chojnicach. W tym roku powtórzyła swój sukces sprzed ośmiu lat. W listopadzie ubiegłego roku "wyśpiewała" I miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Trzebiatowska Cecyliada 2011". Z wielu innych imprez przywoziła również pierwsze miejsca. Zespół ma na swoim koncie także dwie nagrane płyty.

Zarząd scholi tworzą: przewodnicząca Krystyna Gołąbek, zastępczyni przewodniczącej Paulina Puzdrowska, skarbnik Julia Myszka, sekretarze Dominik Szymikowski i Paulina Kucza.

czytaj ...

Aktualności

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości

Odwiedziny

Dzisiaj9
Wszystkich92929
Powered by CoalaWeb

Zobacz również

Witryna parafii św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Studio Muzyczne Makarioi - studio.annacsb.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Grabowo Kościerskie 2013 - 2016