Jedna z najważniejszych płyt wydana w studio makarioi. Płyta nagrana przez jednych z czołowych muzyków środowiska trójmiasta ta płyta znajduje się wśród dorobku muzyków w Wikipedii. Promowana przez długi okres w Radio Plus.

Maciej Sikała jest  najbardziej docenianym polskim jazzmanem, gra na saksofonie tenorowym i sopranowym. Urodził się w Gdańsku, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie klarnetu. Kontynuował naukę na Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), gdzie zdobył tytuł magistra w 1987 roku. W ciągu swojej kariery koncertował i nagrywał wraz z Lesterem Bowie, Kennym Wheelerem, Dolphem Castelano czy Milesem Griffithem. W 2004 roku wziął udział w amerykańskiej trasie koncertowej saksofonisty Billy Harpera. Był wielokrotnie nagradzany.

więcej o Macieju...

Leszek Dranicki z wykształcenia jest artystą plastykiem, absolwentem gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych - dzisiejsza Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, autorem wielu projektów i realizacji z dziedziny architektury wnętrz. W 1973 roku został laureatem konkursu zamojskiego Festiwalu Wokalistów Jazzowych[2]. W 1977 roku był współzałożycielem legendarnej grupy jazzowej Baszta, nagrodzonej na festiwalu Jazz Nad Odrą'77.  Dranicki jest wykładowcą Małej Akademii Jazzu a także grafikiem i projektantem. Jako pedagog od lat prowadzi pracownie rysunku i malarstwa, w Akademii Multimedialnej i Gdańskim Archipelagu Kultury - Integracyjnym Klubie Winda

więcej o Leszku...

 

  Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

  Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) – greckie słowa „światło” i „życie”, krzyżujące się na literze „omega”, która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako Tego, który jest wszystkim) i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska.

  MDE "Drogocenna Perła" Mt 13,46 - jest międzynarodową wspólnotą ewangelizacyjną działającą w ramach Ruchu Światło-Życie. Jesteśmy obecni w Niemczech, Polsce i na Białorusi. Bóg dał nam prowadzić Oazy w Rosji, Kazachstanie, Uzbekistanie, Kirgizii, Turkmenistanie, Moldawii, Ukrainie, Litwie, Irlandii, Szkocji, Hiszpanii.

Piosenki znajdujące się na tym nagraniu są skomponowane przez Rafała i Grzegorza świetnych muzyków Pruszcza Gdańskiego.

  Słowo tytułowe okładki – SELA- wyraża zmianę tonacji nie tylko w muzyce, ale przede wszystkim zmianę życia. Staje się to możliwe, gdy oddajesz życie Jezusowi a My właśnie tak to uczyniliśmy.

Chociaż nasze hymny pochwalne niczego Tobie nie dodają, to jednak przyczyniają się do naszego zbawienia – zob IV pref zwykła. 

Aktualności

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości

Odwiedziny

Dzisiaj6
Wszystkich92926
Powered by CoalaWeb

Zobacz również

Witryna parafii św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Studio Muzyczne Makarioi - studio.annacsb.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Grabowo Kościerskie 2013 - 2016