Chór Zespołu Szkół w Nowej Karczmie ma długą historię. Od wiele lat opiekuje się nim nauczycielka muzyki, pani Emilia Pobłocka. Chór uświetnia występami nie tylko szkolne uroczystości, ale także gminne, na stałe wpisując się swoją działalnością w kalendarz lokalnych imprez. Muzyka bowiem łagodzi obyczaje, ale i uwrażliwia. To sprawia, że chórzyści chętnie dzielą się swoim talentem, śpiewając w hospicjum czy angażując się w inne akcje w ramach wolontariatu.

Płyta, którą oddajemy do Państwa rąk, ma charakter świąteczny. Jest muzycznym zapisem wspólnego kolędowania. Chcielibyśmy w ten sposób podzielić się z Państwem radością z narodzin Jezusa Chrystusa i życzyć, aby Nowonarodzone Dziecięcie obdarzyło nas wszystkich łaskami  w nadchodzącym roku.
Dziękujemy tym, którzy wsparli naszą inicjatywę, a w szczególności Dyrektorowi ZS w Nowej Karczmie, Wójtowi Gminy Nowa Karczma, właścicielce Zajazdu nad Stawem w Grabówku.
Skład wykonawców:
Amelia Wróbel - Vb
Anna Kotłowska VI
Martyna Nawrot VI
Barbara Prądzińska VI
Kamila Zblewska Ia
Jan Żurawski Ia
Dominika Potratz Ib
Michał Barton Ib
Anna Klinkosz Ia
Nikola Macholla IIa
Alicja Sztormowska IIa
Karolina Sandalewska IIa
Martyna Potratz IIb
Adrian Labuda IIb

 

Zobacz nas: https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Bw-Anny-949285271826318/

 

" Kto śpiewa, dwa razy się modli”.  św.Augustyn

Zespół "KSM” prezentuje na płycie piosenki młodzieżowe wnoszące dużo radości i pogody ducha. Organista Marek Groen z Wierzchucina na parafialnych organach z 1930 r.( Bruno Goebel) wykonuje

 dwa utwory ku czci Patronów Parafii: Serca Pana Jezusa.i  św.Rozalii z Palermo.

Na płycie znajdują się bardzo nastrojowe piosenki dla wszystkich w wykonaniu  Marzeny i Pauliny Górkowskich wspólnie z katechetką Magdaleną Czapiewską.

 

Cieszę się, że młodzież sama z entuzjazmem w każdą niedzielę podejmuje oprawę muzyczną i liturgiczną na Mszach św. oraz w każdy czwartek na Adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy szkolnej wobec wystawionych relikwii św.Jana Pawła II.

Co tydzień, w każdy czwartek modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o dar nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych oraz dziękujemy  za Dar Eucharystii i Kapłaństwa, który jak pisał św.Jan Paweł II jest DAREM i TAJEMNICĄ. Pragniemy przez wspólny śpiew i modlitwę oraz  obecność relikwii św. Jana Pawła II obudzić w sercach wszystkich  miłość do Serca Jezusowego oraz żyć Jego nauką na wzór Świętego Jana Pawła.

Niech ta płyta będzie zachętą do śpiewania w gronie rodziny, wniesie dużo radości, rozpromieni oblicze drugiego człowieka – umacnia miłość , wiarę i nadzieję każdego z nas.

Wykonawcom życzę dalszych sukcesów artystycznych na chwałę Bogu i ku pokrzepieniu serc ludzkich.
                                                                                                                  Ks.Tadeusz Knut

Aktualności

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości

Odwiedziny

Dzisiaj7
Wszystkich92927
Powered by CoalaWeb

Zobacz również

Witryna parafii św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Studio Muzyczne Makarioi - studio.annacsb.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Grabowo Kościerskie 2013 - 2016