Zespół wokalno instrumentalny Cały Twój działa przy parafii św. Jakuba Apostoła w Lubichowie. W obecnym składzie śpiewa już 5 lat, ale początki sięgają roku 1981. Zespół śpiewa przede wszystkim w czasie mszy św., ale także na różnych festynach, spotkaniach i uroczystościach zarówno religijnych jak również i świeckich. Cały Twój często bierze udział w przeglądach i festiwalach pieśni religijnych. Ma na swoim koncie kilka zdobytych wyróżnień w 1997 i w 1998 zdobył I miejsce – Grand Prix na festiwalu piosenki religijnej w Tucholi z okazji dni Borów Tucholskich. Zespół Cały Twój już dwukrotnie wydał swoje nagrania. Kierownikiem zespołu jest od jego początku p. Adam Benkowski.

Płyta została specjalnie nagrana dla Ojca Świętego Jana Pawła II z okazji jego obecności w Pelplinie. Autor jednego z utworów osobiście doświadczył niezwykłego działania blasku Łaski Bożej przez posługę błogosławionego Papieża, co dało mu siłę do poświęcenia się na rzecz tego zespołu.

  Miejscem narodzin Gdańskiego Seminarium Duchownego jest dawny kompleks zabudowań klasztornych, należących niegdyś do cystersów. Przybyli oni do Oliwy w 1186 r. i przebywali w tym miejscu prawie 650 lat.

  Decyzję o założeniu Seminarium podjął w 1957 r. pierwszy po II wojnie światowej biskup gdański – Edmund Nowicki. Od początku swej posługi troszczył się on o rozwój powołań i zapewnienie jednolitej formacji kandydatom, którzy dotychczas przygotowywali się do kapłaństwa w seminariach rozsianych niemal po całej Europie. Seminarium otrzymało patronat Chrystusa Króla i zostało powierzone Księżom Misjonarzom.

  Nagranie Gdańskiego Seminarium Duchownego zrodziło się z potrzeby grupy muzyków seminaryjnych prowadzących na terenie diecezji działalność powołaniową.

  Pięknie dziękujemy ks. Rektorowi za cierpliwość i wyrozumiałość ks. Pawłowi Rąbcy za poczucie humoru i poświęcenie ks. Pawłowi nawrotowi, Zibiemu, Puzonowi, Rafałowi dk. Mateuszowi dk. Marcinowi, sklepowi CASIO za pożyczenie instrumentów, Karolowi za zdjęcia, i tym którzy nas otaczali modlitwą.

 Publiczne odtwarzanie bez zezwolenia zalecane. :)

BOGU I MARYI RODZICOM I RODZEŃSTWU RODZINIE, PRZYJACIOŁOM, WSZYSTKIM Z WDZIĘCZNOŚCIĄ W ROKU JUBILEUSZOWYM SZCZEGÓLNYM BOŻYM DAREM JEST DLA NAS RADOŚĆ WSPÓLNEGO, DOMOWEGO MUZYKOWANIA. WIEMY, ŻE NIE WSZYSTKO NA TEJ KASECIE JEST IDEALNE. CHCIELIŚMY JEDNAK UTRWALIĆ TEN JUBILEUSZOWY CZAS I STARALIŚMY SIĘ ZROBIĆ TO, CO UMIEMY JAK NAJLEPIEJ. MAMY NADZIEJĘ, ŻE JEJ SŁUCHANIE ROZJAŚNI TRUDY ŻYCIA, WYZWOLI RADOŚĆ I UŚMIECH W ŻYCIU KAŻDEGO Z WAS. Życzymy MIŁEGO ODBIORU. GŁADYSZOWIE

MARIA , UR. W TARNOGRODZIE, MGR INŻ. OGRODNICTWA (A. R. W LUBLINIE), I ABSOLWENTKA PODYPLOMOWEGO STUDIUM PEDAGOGICZNEGO I STUDIUM PRZYRODY, (AKADEMIA PEDAGOGICZNA W KRAKOWIE) NAUCZYCIELKA, ZAKOCHANA W PRZYRODZIE I MUZYCE CHOPINA, GRAŁA W ORKIESTRACH DĘTYCH, ŚPIEWAŁA W ZESPOŁACH I CHÓRACH (ŚPIEWA NADAL), ODZNACZONA BRĄZOWĄ ODZNAKĄ POLSKIEGO ZWIĄZKU CHÓRÓW I ORKIESTR. LUBI OBDAROWYWAĆ ZNAJOMYCH WŁASNORĘCZNIE WYKONANYMI ROBÓTKAMI RĘCZNYMI.

JAN - UR. W RABCE, MGR LIC. MUZYKOLOGII (KUL W LUBLINIE) I ABSOLWENT PODYPLOMOWEGO STUDIUM DLA KAPELMISTRZÓW ORKIESTR DĘTYCH (A. M. W KATOWICACH), ORGANISTA W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TUCHOWSKIEJ, WYKŁADOWCA W DIECEZJALNYM STUDIUM ORGANISTOWSKIM W TARNOWIE, NAUCZYCIEL MUZYKI W L.O. I S.O.M. W TUCHOWIE, DYRYGENT SANKTUARYJNEGO CHORU MIESZANEGO, LAUREAT III NAGRODY NA KONKURSIE KOMPOZYTORSKIM W OPOLU, AUTOR PIEŚNI LITURGICZNYCH, HEJNAŁÓW DO RÓŻNYCH SANKTUARIÓW I LICZNYCH ARANŻACJI ORKIESTROWYCH (M. IN. NA KANONIZACJĘ BŁ. KINGI, KORONACJĘ OBRAZU MATKI BOŻEJ BOLESNEJ W CZARNYM POTOKU I II KRAJOWY KONGRES "PUERICANTORES" W KRAKOWIE).

 

ANDRZEJ - UR. W TUCHOWIE, UCZEŃ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TYM MIEŚCIE I SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W TARNOWIE. LAUREAT OLIMPIADY PRZEDMIOTOWEJ Z HISTORII (III MIEJSCE) I FINALISTA OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. ZAJĄŁ RÓWNIEŻ U MIEJSCE W KONKURSIE "LOSY ORĘŻA I ŻOŁNIERZA POLSKIEGO". ODTWÓRCA GŁÓWNEJ ROLI W SPEKTAKLU "MAŁY KSIĄŻĘ" I ROLI GUŚLARZA W "DZIADACH". W DUECIE AR (Z SIOSTRĄ BASIĄ) WYŚPIEWAŁ 2 WYRÓŻNIENIA W BĘDZINIE I 1 MIEJSCE W BRZESKU. LUBI SPORT, DOBRĄ MUZYKĘ I  WIELKIE BITWY W HISTORII, KTÓRE ROZGRYWANA PLANSZACH.

 

BASIA - UR. W CIĘŻKOWICACH, UCZENNICA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TUCHOWIE I SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W TARNOWIE. LAUREATKA KONKURSÓW PIOSENKI W BRZESKU (1 MIEJSCE) I KIELCACH (II MIEJSCE). WYSTĘPOWAŁA W PROGRAMIE "OD PRZEDSZKOLA DO OPOLA" I W TEATRZE W "JASEŁKACH". W TERCECIE "BAS" (Z BRATEM ANDRZEJEM I KOLEŻANKĄ SYLWIĄ) ZDOBYŁA 1 MIEJSCE W BĘDZINIE I WZIĘŁA UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM KONCERCIE MŁODYCH ARTYSTÓW W TUCHOWIE. LUBI UKŁADANIE KWIATO WYCH KOMPOZYCJI  ROBIENIE SAŁATEK.

Poczytaj w wiadomościach lokalnych

 

Czasami w życiu trzeba coś stracić, aby zyskać znacznie więcej, poświęcić się, aby trud i zmęczenie zamienić w radość życia, nie poddawać się zwątpieniu i szarości, aby rozwijać „dary siedmiorakie” Tego, który chce nieustannie napełniać nas radością życia, optymizmem, daje nadzieję, która jest dobrem, przyjaźnią, uśmiechem, której nieustannie doświadczamy.

To nagranie jest spełnieniem marzeń, a sami wiemy że nie ma nic piękniejszego niż spełnione marzenia. (ks Rafał N.)

Wielkie dzięki

Śpiewamy tu Bogu za chwilę, w której pozwolił nam właśnie przez muzykę fascynować Nim innych ludzi. Ogromna to radość – móc zanucić Panu pieśń uwielbienia i dziękczynienia wprowadzające w krąg Tajemnicy Zbawienia.

Tym nagraniem dziękujemy:

- ks. Dr Bronisławowi G. konsekwentnie wspierającego nas swoim dobrym słowem,

- naszym rodzicom, którzy cierpliwie znosili upadki a przede wszystkim cieszyli się z naszych rzadszych wzlotów, zawsze gotowi do pomocy.

- naszym przyjaciołom za niegasnące zainteresowanie i konkretną pomoc.

- ks. Pawłowi za anielską cierpliwość w nagraniu i wyrozumiałość dla naszego nieprofesjonalizmu.

I tym wszystkim, którzy towarzyszyli nam przez swoją modlitwę, rady i obecność.

Na małej scenie zbudowanej z surowych desek i ułożonych na wielkich białych pustakach. Na przysłowiowych deskach ks. Wiesław Herold oraz dyrektor Domu Kultury Renata Basta zorganizowali pierwszy festiwal piosenki religijnej w Tucholi. Stab festiwalowy tworzyli: HannaKrueger, Mirosława Dąbrowska Piotr Talkowski wówczas zaledwie kilkanaście zespołów, które zjechały się z najbliższych okolic. Wszyscy byli zadowoleni, kiedy na zakończenie śpiewali razem piosenki religijne, ale także bawili się w rytmie piosenek p. Leonarda Luthera.

Pierwszy skład Jurorów tworzyli  Edward Bukowski,  ks. Paweł Rąbca  oraz  Marzena i Roman Tyrańscy. Wtedy nikt jeszcze nie myślał, że kiedyś powstanie w tym miejscu scena amfiteatru tonącego w świetle jupiterów i pięknej zieleni borowiackiej,  a  w Jury zasiądą muzycy i soliści Filharmonii,  czy opery Nova w Bydgoszczy (Janusz i Gabriela Witkowscy, Łukasz Michalski).

Dzsiaj Tuchola - stolica Borów Tucholskich - stała się centrum Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, do której zjeżdżają się na dwa dni, w drugą sobotę i drugą niedzielę lipca, uczestnicy z najbardziej odległych zakątków Polski ( niektórzy z nich przebywają ponad 700 km, aż z dalekiego Drochiczyna k/ Brańska, Wałbrzycha, Katowic, Wrocławia, Warszawy, Poznania, Szczecina, Helu i Gdańska).

Festiwalowa piosenka wszystkich nas jednoczy, bo to jest celem festiwalu - tworzyć jedną wielką rodzinę - "dzielić się niebem, jak chlebem". Dlatego od samego początku zapewniamy wszystkim uczestnikom przez te dwa dni pełne wyżywienie, a potencjalnym laureatom festiwalowym również noclegi.

poczytaj więcej...

w lokalnych gazetach...

Aktualności

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości

Odwiedziny

Dzisiaj6
Wszystkich92926
Powered by CoalaWeb

Zobacz również

Witryna parafii św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Studio Muzyczne Makarioi - studio.annacsb.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Grabowo Kościerskie 2013 - 2016