Zespół Millelnium nagrał kasetę z kolędami. Koncerty na terenie Trójmiasta cieszyły się ogromną, popularnością.

Poezja śpiewana kaseta cieszyła się niezwykłą popularnością w Anglii. 

Śpiew i muzyka posiadają wyjątkową zdolność połączenia jednostek w lud i umożliwienia im skupienia się na Panu. Melodia potrafi porwać serca w sposób nieosiągalny dla samych słów, a śpiew może doprowadzić ludzi do oddawania czci Panu całą ich istotą. Wychwalanie Pana w pieśni jest jednym z najważniejszych środków oddawania czci na spotkaniu modlitewnym. Jak wszystkie czynności spotkania, tak też i śpiew powinien być pod kierownictwem Ducha Świętego. Jest ważną rzeczą, aby wszystkie pieśni były modlitwą. Nie powinno się śpiewać pieśni tylko dlatego, że ktoś ją lubi; pieśni należy śpiewać jedynie przy ponagleniu Ducha, dla zbudowania wspólnoty.

 Diakonia Grupy modlitewnej  „Misja” działająca przy Pallotynach w Gdańsku Wrzeszczu, podjęła się rejestracji owocu pracy muzycznej. Nadrzędnym celem stawianym sobie to pomoc w modlitwie i oddawaniu chwały naszemu Panu Jezusowi. To nagranie być pomocne w nauce nowych pieśni dlatego też skierowane zostało do animatorów muzycznych, na których spoczywa troska o tę, jakże ważną stronę spotkań modlitewnych. Teksty i akordy gitarowe w nowo wydanym dodatkowo śpiewniku.

Skład grupy:

  Artur Antolak, Patrycja Kokot, Hania Kujawska, Janusz Mielcarek, Joanna Palluth, Wanda i Piotr Witkowie, Realizacja ks. Paweł Rąbca, Projekt graficzny Marek Witkowski

 

Zespół Eden występuje w składzie: Marzena Szyplet, (wokalistka i autorka tekstów), Krzysztof Bagiński (wokalista) Waldemar Szypelt (gitara basowa) Mateusz Hoppe (instrumenty klawiszowe) i Leszek Szczypiorowski (gitary).

Muzyka Leszka do słów Marzeny stwarza niepowtarzalny klimat, przez co pieśni są czymś więcej niż tylko piosenkami religijnymi.

Każdy z członków zespołu robi w życiu coś innego niż pozostali: Marzena uczy się aby dostać się na studia, Krzysztof ma tzw. Wolny zawód, Waldek jest strażakiem, Mateusz uczy się w Zespole Szkół w Wejherowie, a Leszek jest studentem Politechniki Gdańskiej. Grają i śpiewają razem od dwóch lat.

Wiemy, że wybraliśmy może mało popularny rodzaj muzyki jakimi są piosenki o tematyce religijnej,  ale mamy swoich wiernych słuchaczy i swoją publiczność. Ciągle się rozwijamy i wiemy że czeka nas, jak każdy zespół ewolucja, jednak nie chcemy iść w stronę rocka. Dzięki ks. Pawłowi udało się nam zrealizować nagranie, na którym znalazła się nasza muzyka autorska. Bardzo nas wspierał duchowo.

Niezwykle sentymentalna kaseta nagrywana na cyfrowym fostexie, z szalonymi młodymi ludźmi, którzy wcześniej ćwiczyli wokale w dużej łazience, aby uzyskać wystarczający pogłos dla swoich kawałków. W jednym utworze dograł się pies proboszcza miejsca "Kora", który zawył w włściwym tempie i tonacji. Młodość, dynamizm i ekspresja wykonawcza idą w parze. Trzeba dodać, że nagranie wymagało pokonania wielu kilometrów z Gdańska Oliwy do Starogardu Gdańskiego zgody Rektora i to nie jeden raz. 

XPFR

Skład zespołu: Martyna Krauze, Filip Krauze, Zbigniew Ptak

Muzycy: Szymon Buda: bass, skrzypce; Filip Krause: fortepian, perkusja; Marcin Mianowski: harmonijka ustna; Zbigniew Ptak: Wokal, gitary; Mateusz Warmijak: konga

Gościnnie: Anna Sosińska - Wokal, Zespół - “Soli Deo”

Modlitwa jest oddechem chrześcijanina. Jest darem Boga, który pozwala byśmy Go wielbili w Duchu i Prawdzie. Narodzeni z Twojego Tchnienia oddajem Ci chwałę Panie cześć i uwielbienie. Wraz z Maryją pragniemy ogłaszać Twoje zwycięstwo w sercach szukających Cię szczerze.

Jeśli chcesz iść za Chrystusem, chodź z nami

Klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego z Przyjaciółmi Gdańsk Oliwa 1997

Składamy dzięki Bogu Najwyższemu za talent. Księdzu Pawłowi, bez którego kaseta by nie powstała oraz wszystkim Przyjaciołom za udział i dobre słowo.    Crazy-Zibi

 

Schola, która powstała w 1990 r. liczy 44 członków. Swą nazwę wzieła od patrona parafii. Schola uczestniczy we wszystkich uroczystościach swojej parafii, a także uczestniczy w wielu ważnych wydarzeniach Kościoła Pelplińskiego 

Skład: Mirosława Błaszkowska, Anna Borowicz, Dorota Breska, Tomasz Dargas, Olga Felska, Agnieszka Gliszczyńska, Aneta Gowin, Łukasz Górny, Alicja Hering, Emilia Janikowska, Daniel Janke, Sebastian Janke, Weronika Janke, Katarzyna Kiedrowicz, Monika Kiedrowicz, Beata Kilian, Barbara Kleischmidt, Karol Kulas, Katarzyna Lamk, Bożena Loll, Adrianna Lubecka, Aleksandra Łosińska, Ewa Neubauer, Anna Nierzalewska, Renata Nierzalewska, Weronika Obojska, Aleksandra Ostrowska, Monika Pellowska, Sabina Peplińska, Monika Pinkert, Dominika Romińska, Bartosz Senger, Kamila Simon, Lucyna Sobiecka, Patrycja Spierewka, Rafał Stalke, Katarzyna Stefańska, Monika Stark, Dorota Szynwelska, Justyna Szynwelska, Telimena Tusk, Katarzyna Wilma, Anieszka Żywicka, Agnieszka Kinga, Żywicka;

Opiekunem scholi jest: Ks. prob. kan. Stanisław Mokwa    Dyrygentem: org. Leszek Borowicz

Lipusz leży nad rzeką Wdą  niedaleko Kościerzyny w diecezji pelplińskiej. Pierwsze wzmianki o parafii pochodzą z 1398 roku., założył ją Świętopełek, została utworzona z południowych  krańców parafii stężyckiej i kościerskiej. Obecny kościół neogotycki zbudowany został w latach 1866-67. Wnętrze kościoła urzeka swą przestronnością, posiada bogato rzeźbiony ołtarz główny z figurą Matki Boskiej lipuskiej oraz piękne ołtarze boczne. Zachwyt budzą drewniane, smukłe filary połączone z konstrukcją stropową. Patronem parafii jest św. Michał Archanioł.

Aktualności

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości

Odwiedziny

Dzisiaj8
Wszystkich92928
Powered by CoalaWeb

Zobacz również

Witryna parafii św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Studio Muzyczne Makarioi - studio.annacsb.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Grabowo Kościerskie 2013 - 2016