Św. Jan od Krzyża w Nocy ciemnej (Dzieła) pisze, że aby w człowieku mogła działać łaska Boża, by mógł wykonać jakieś dobre dzieło i wzrastać w świętości, jego dusza musi zostać uciszona za pośrednictwem „nocy ciemnej zmysłów”, czyli wyzbyć się wszelkich przyziemnych działań, namiętności i pożądania. Właśnie podczas takiego okresu „nocy ciemnej” w moim życiu w latach  2009-2012 pod natchnieniem Ewangelii i dzieł św. Jana od Krzyża powstały pieśni, które znajdują się na płycie. I tak np. Tęsknota duszy to poszukiwanie Boga. Kolejna Pragnienie to uczynienie Jezusa jedynym Panem i pragnieniem, a Jestem blisko Ciebie to adoracja, spotkanie z Jezusem w uciszonym sercu.  

SILOE

„Idź i obmyj się w sadzawce Siloe

On więc poszedł obmył się i wrócił widząc” (J 9.7)

Sadzawka SILOE to ewangeliczne miejsce przejrzenia; miejsce działania Jezusa. Pragniemy, by muzyka, którą tworzymy i wykonujemy w naszym zespole, była symbolicznym miejscem przejrzenia dla nas i dla naszych słuchaczy. Zespół Siloe zawiązał się w Brodnicy 25 stycznia 2013 roku, w jego skład wchodzą:

Wiesław Jankowski – muzyka i słowa, śpiew, gitara

Marta Wołojewicz – śpiew, skrzypce

Jacek Stybr – gitara solowa.

Chór seminaryjny, tak jak wszystkie chóry akademickie musi pokonać barierę nieustannej fluktuacji swoich członków, mimo to przez okres 6 letniej formacji udaje się wykrzesić niezwykłe męskie brzmienie chóru z osób, które rzadko miały do czynienia z muzyką poważną. Tym większy podziw dla pracy dyrygenta ks. dr Tomasza Rakowskiego.  Nie jest to piewsze nagranie, po pieśniach postnych, kolędach płyta "W cieniu świata" zawiera cenne nagrania mszy niezbyt często wykonywanych, tymbardziej ciekawych w swoim wyrazie. Godna polecenia dla melomanów jest bogata harmonicznie msza unisono J. Świdra, dla fanów chorału gregoriańskiego msza XVII. "Zdrowaś królewno wyborna" A. Koszewskiego; oraz "O cor Jesu" C. Rossiniego dopełnia całości piękna przeżycia obecności wewnątrz starej katedry co wyrażone jest w przepięknej graficznej szacie zaprojektowanej przez O. Lichego.

xPFR

 

[Zobacz galerię zdjęć]

Płyta powstała w związku z kanonizacją Jana Pawła II. Wydawca ks Sławomir Decowski  ks Wojciech Cichosz i Dariusz Kruca przygotowali muzyczną niespodziankę, znanych piosenek religijnych. Podwójna kompozycja własna ks. dr hab. Wojciecha Cichosza z narracją Mateusza Żarneckiego trójmiejskiego aktora dopełnia całości klimatu płyty, którą wykonują uczniowie szkoły. W uzyskaniu podniosłego klimatu kanonizacji Jana Pawła II pomagają akustycznie wykonane utwory oraz tło muzycznego psalmu "Pan jest pasterzem moim" zachęcające do podjęcia postawy - tytułu płyty zarazem powtarzanego przez św. Jana Pawła II hasła do wszystkich narodów świata. Okładkę projektował O. Lichy wskazując iż największym dziedzictwem naszego świętego papieża są jego słowa, które zawsze możemy sobie odtworzyć. 

XPFR

 

[Zobacz galerię zdjęć]

Aktualności

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości

Odwiedziny

Dzisiaj8
Wszystkich92928
Powered by CoalaWeb

Zobacz również

Witryna parafii św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Studio Muzyczne Makarioi - studio.annacsb.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Grabowo Kościerskie 2013 - 2016