Młodzież jest słońcem, lub burzą przyszłości tak mówił ks. Orione

Drugim [po Oazie] ruchem młodzieżowym był tzw. „Sacrosong”. Był to rodzaj festiwalu muzyki i piosenki religijnej, któremu towarzyszyła modlitwa i refleksja. Spotkania odbywały się w różnych miejscach w Polsce i przyciągały dużo młodzieży.

Polscy księża zaczęli organizować już nie międzynarodowe lecz regionalne festiwale młodzieżowe: diecezjalne lub zakonne. Dzięki rozwiniętej sile sacrosongu stworzono 500 pieśni i piosenek religijnych, oraz 50 Mszy. Podczas wakacji odbywały się warsztaty muzyczne dla solistów z wyższych szkół wokalnych.

"Poprzez śpiew i muzykę pragniemy wielbić Pana Boga i coraz bardziej zbliżać się do Niego. Ubogacamy Liturgię Mszy świętej oraz spotkania modlitewne naszej Wspólnoty, pomagając w ten sposób przeżywać spotkanie z Jezusem". niezwykła dynamika i żywotność zespołu w czasie koncertu w  doczekała się swojego wydania.

To był początek szalonego działania  w tamtych latach drukowanie było kosmicznie drogie, więc wymysliśmy sposób na okładkę. Podkład kolorowy był ten sam dokładaliśmy jedynie czarny nadruk. To niezapomniane nagranie w nocy w salkach z grupą wspaniałej młodzieży z dynamicznym księdzem opiekunem, który bardzo się cieszył, z powstającej płyty. Zespół świetnie zgrany nagrał wiele akustycznych niepowtarzalnych piosenek, które porywały serca słuchaczy a gościnnie grający fagot - nadał niepowtarzalnego brzmienia. Nagranie zarejestrowałem na Fostexie, którego nośnikiem były popularne taśmy wideo VHS na 8 śladach. 

XPFR

Wykonawcy: Agnieszka Buczyńska, Anna Drewek, Olga Snarska, Regina Moczadło, Piotr Bekisz, Maciej Snarski, Łukasz Jakubowski,

Kasety z nagrań konferencji dotyczących inwazji sekt.

   Zespół działający przy parafii św. Michała w Sopocie pierwsze swoje próby muzyczne rozpoczął w 1994 r. opiekun i zarazem menedżer zespołu ks. Grzegorz Stolczyk zaproponował grupie łacińską nazwę Verba Veritatis – Słowa Prawdy. Nazwa ta w pewien sposób odzwierciedlała pragnienia zespołu.

   Nasze śpiewanie sprawia nam wiele radości i mamy nadzieję, że jej cząstkę przekażemy dzięki nagraniu wszystkim swoim bliskim i przyjaciołom. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy nam pomagali i wspierali nas dobrym słowem. To dzięki wam zrealizowało się nasze marzenie publikacji naszego wspólnego muzykowania. Szczególne podziękowania składamy ks. Grzegorzowi za trud włożony w przygotowanie nagrań i duchową opiekę.

 

  Skład zespołu: Sylwia Dąbrowska, Bożena Węsierska, Magda Szopa, Kasia Robakowska, Daria Dybalska, Basia Detlaff, Magda Renhardt, skrzypce: Karolina Urbanik, instrumenty klawiszowe: Lidka Lewicka, gitara basowa: Witek Przyklęk, gitara akustyczna: Edek Detlaff, gitary klasyczne: Piotrek Bednarski, Marek Chwal, bongosy: Paweł Sokólski, współpraca: Mikołaj Reinhardt, realizacja ks. Paweł Rąbca.

Aktualności

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

Odwiedziny

Dzisiaj6
Wszystkich92926
Powered by CoalaWeb

Zobacz również

Witryna parafii św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Studio Muzyczne Makarioi - studio.annacsb.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Grabowo Kościerskie 2013 - 2016