Do najważniejszych osiągnięć orkiestry należy:

-kilkukrotnie zdobywane I oraz II miejsce na Wojewódzkich Konkursach Orkiestr Dętych o Puchar Wojewody,

-I oraz II miejsce na Festiwalach Regionu Polski Północnej,

-I miejsce, Puchar Dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury, dwukrotnie Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Puchar Radia Pomorza i Kujaw, Puchar Burmistrza Chełmna oraz nagroda za wrażenia artystyczne na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Chełmnie,

-I miejsce, puchar za najlepiej wykonany utwór polski oraz puchar dla dyrygenta zanajciekawszą interpretację utworów na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu,

-I miejsce oraz dwukrotnie wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu.

 

Orkiestra uświetnia i koncertuje w imprezach o charakterze krajowym i międzynarodowym organizowanych przez Lasy Państwowe i Polski Związek Łowiecki.

więcej zobacz tutaj...

 

Wymagajcie od siebie samych, jesteście synami Bożymi: bądźcie z tego dumni!

To motto płyty Jana Pawła II, którego głównym sponsorem był ks. prałat Jerzy Deja.

Wykonawcy Młodzieżowy chór Parafialny św. Wojciecha, Dyrygent T. Radimonas, Sopran M. Elter, Pianino J. Mossakowski, Organy T. Radimonas, Flet A. Moller, Wiolonczela M. Małka, Kontrabas P. Freitag.

Schola dziecięca Ziarno, Gitara T. Radimonas

3 lutego 2007 zwarty i wesoły czterdziestkowy zastęp zastępowych "Uroczysko", ruszył na podbój sceny muzycznej. Utworzony po wielu próbach śpiewu zespół muzyczny o wdzięcznej nazwie "Ryczące Czterdziestki" postanowił NAGRAĆ PŁYTĘ! Wszystko już było gotowe: piosenki przećwiczone, możliwości głosowe u większości rozwinięte o jedną oktawę - studio czekało już tylko na nas.

Nagrania trwały przez cały dzień (od bladego świtu, do ciemnej nocy), z "małymi" przerwami, to na ciacho, to na herbatkę. Nikt z nas chyba nie spodziewał się, że nagrywanie to taka ciężka praca! Na całe szczęście wszystko przebiegało w wesołej atmosferze, więc mimo zmęczenia, uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. Dodatkowo przy mikrofonach, słuchawkach i podczas dogrywania solówek mogłyśmy czuć się jak prawdziwe gwiazdy estrady ;) Łącznie nagrałyśmy dwie płytki: Cynamon i Chilli.

Cynamon: płyta spokojna i nastrojowa, na której można znaleźć poezję śpiewaną i piosenki tzw. miłosne. Chili: jest płytą ostrzejszą. Znajdują się tam piosenki żywsze, harcerskie, przy których łatwo przypomnieć sobie obozowe ogniska.

Mamy nadzieję, że słuchając płyty, nie będziesz zwracał uwagi na "malutkie" niedociągnięcia, lecz będziesz śpiewał razem z nami te jak dobrze znane ci piosenki. Uwaga, by nie pociekła ci łezka, kiedy przypomnisz sobie lipcową, gwieździstą noc w gronie przyjaciół...

Nie znajdziesz tu urodzonych talentów wokalnych, wspaniałych solówek czy wirtuozerii na instrumentach. Znajdziesz za to owoc naszej intensywnej pracy i przede wszystkim wspaniałej zabawy przy nagrywaniu piosenek.

Płyty należy słuchać z przymrużeniem oka i ucha  :) Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza płyta się w końcu pojawiła.

czytaj więcej...

Aktualności

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości

Odwiedziny

Dzisiaj6
Wszystkich92926
Powered by CoalaWeb

Zobacz również

Witryna parafii św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Studio Muzyczne Makarioi - studio.annacsb.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Grabowo Kościerskie 2013 - 2016